top of page

Методична сесія «Я атестуюся»

  • lykovitsaschool
  • 15 бер. 2023 р.
  • Читати 3 хв

З 20 лютого по 10 березня в закладі тривала методична сесія педагогічної майстерності вчителів, що атестуються, «Наш бренд – педмайстерність і талант». Робота здійснювалась згідно з планом, затвердженим методичною радою закладу. У рамках декади було заплановано і проведено низку заходів. Показові уроки вчителів Мар'янчук О.І., Онисько В.М., Коняк В.В., Гушуляк В. М., Мільвської Д.В., Роман В.Л., Шевчук В.Г., Дячук Ю.Д., Петрик Л.В., Чоботар Д.М., Меренюк Д.Г., бібліотекаря Коняк О.М., сфокусували основні ідеї індивідуальної педагогічної технології кожного вчителя. Це дало можливість для особистісно-орієнтованого підходу вчителя та розширення зони індивідуальної активності дітей. Педагоги проілюстрували вміння продукувати оригінальні, інноваційні ідеї, застосовувати нестандартні форми і методи організації освітнього процесу, володіння технологіями творчої педагогічної діяльності, використання технічних засобів навчання.

Розвиток і формування математичних компетентностей учнів, використання їх у соціальній сфері продемонструвала вчитель Мар'янчук Ольга Іванівна на уроці алгебри у 9-а класі (тема уроку «Квадратична функція, її властивості і графік»). Вчитель використала інтерактивні технології: робота в парах, малих групах, трійках. За допомогою ІКТ дев’ятикласники побудували графік квадратної функції. Урок вразив динамічним проведенням, великим обсягом знань без переобтяжень.

Формування ключових компетентностей спілкування іноземними мовами, а також оволодіння навичками міжкультурного спілкування продемонстрували вчителі: Мільовська Д.В (відкритий урок з англійської мови у 4 класі на тему «Пошук продуктів «Shopping»), Гушуляк В.М. (відкритий урок з англійської мови у 9-а класі на тему «Ми-українці»). На уроках були використані нестандартні форми роботи, зумовлені специфікою мети, змісту і технологій традиційного та інноваційного навчання.

На уроці української літератури у 9-а класі (тема уроку «Петро Гулак-Артемовський. Балада «Рибалка». Засоби романтичного зображення. Фольклорна основа твору»), вчитель Роман В.Л. формувала навички аналізу ліричних творів, спонукала до творчості, самостійності, висловлювання власних думок. Навчала робити висновки і узагальнення через аналіз образу головного героя, його ролі у втіленні авторських ідеалів. Таким чином, учні були активними співтворцями уроку.

Шевчук В. Г. на уроці української літератури у 5-б класі (тема уроку «Картини зовнішнього світу, природи в поезіях Т.Г. Шевченка»), ознайомила п’ятикласників з цікавими сторінками біографії Великого Кобзаря, учні поглибили свої знання про життєвий і творчий шлях поета, розвивали навички критичного та словесно-логічного мислення, навички виразного читання, аналізували мотиви його пейзажної лірики.

Яскраво продемонструвала свою фахову майстерність вчитель зарубіжної літератури Онисько В.М. на уроці у 5-б класі (тема «Авторські спостереження за світом природи в оповіданні «Лобо» Е. Сетона-Томпсона»). Учні на уроці відпрацьовували уміння і навички аналізу художнього твору, вчитель спонукала п’ятикласників до висловлювання власних думок щодо прочитаного оповідання. Використання ігор «Дарую з любов’ю», «Літературна математика» зробили урок цікавим і творчим, створили сприятливу атмосферу для спілкування.

Новий зміст, заснований на формуванні життєво та суспільно необхідних компетентностей дитини продемонструвала Чоботар Д.М. на уроці з математики у 1 класі (тема «Порівняння, додавання та віднімання десятків»). Діяльнісний підхід і ігрові методи навчання, які використовувала вчитель під час уроку, сприяли досягненню навчальних цілей і підвищували мотивацію учнів до здобуття знань.

Вчитель Меренюк Д.Г. на уроці української мови у 4 класі (тема «Займенник. Поняття про займенник, як частину мови»), практично продемонструвала застосування технології формування критичного мислення в початкових класах в НУШ. Формуючи у дітей критичне мислення вчитель намагалася не вести їх «за руку» до відповіді, не давала їм готові відповіді на виникаючі питання, а поступово навчала дітей бачити проблеми, ставити питання і знаходити способи отримувати на них відповіді.

Вчитель Коняк В.В. на уроці біології у 10 класі (тема уроку «Основні поняття генетики»),продемонстрував високий рівень творчого використання сучасних досягнень психолого-педагогічної науки. Урок вирізнявся глибокою мотиваційною основою з використанням сучасних інноваційних технологій та ТЗН, методів, що спрямовані на реалізацію принципів активності навчання, формування в учнів навичок самостійного здобуття знань, умінь застосовувати теоретичні знання, а саме: використовувати на практиці різні генетичні поняття.

Вчитель історії Дячук Ю.Д. в 11 класі (тема уроку «Державотворчі процеси в перші роки незалежності України»), задля досягнення мети уроку, розвитку і формування соціальної компетентності одинадцятикласників, майстерно поєднала традиційні та інноваційні форми його проведення, забезпечивши максимальну самостійність навчання учнів. В педагогічній діяльності вчитель вміло реалізовує нові педагогічні ідеї, активно втілюючи їх в освітній процес.

Цікаво і змістовно підготувала і провела бібліотечний урок у 7 класі бібліотекар Коняк О.М.

Методична сесія педагогічної майстерності вкотре стала свідченням того, що вчителі навчаються протягом життя. Прагнення до самовдосконалення, самоосвіта є важливими чинниками професійного зростання педагогів закладу, адже наше педагогічне кредо – «Ми всі робимо одну справу. І робимо її якісно!».



 
 
 

Comments


bottom of page