top of page

Тиждень педагогічної майстерності в Луковицькому ОЗЗСО І-ІІІ ступенів

  • lykovitsaschool
  • 30 груд. 2022 р.
  • Читати 3 хв

«І творчість, і праця, і успіх…»

Майстерність — це високе мистецтво, довершене вміння в будь-якій галузі.


Відповідно до річного плану роботи закладу, наказу по закладу «Про організацію методичної роботи у 2022/2023 н.р.» від 19.09.2022 № 109 та з метою сприяння формуванню мотивації творчої діяльності в учасників освітнього процесу, удосконалення професійної майстерності вчителів закладу, підвищення їх фахового рівня, поширення перспективного педагогічного досвіду, відпрацювання навичок готовності вчителів до впровадження у практику освітньо-виховної діяльності інноваційних технологій, демонстрування та обмін рекомендаціями курсової підготовки, підвищення рівня самоосвіти педагогів, знань педагогічних інновацій через роботу ШМО, ознайомлення з результатами роботи вчителів, які атестуються, удосконалення педагогічної діяльності молодих спеціалістів, з 19.12.2022 по 23.12.2022 року в Луковицькому ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім.Дмитра Макогона був проведений Тиждень педагогічної майстерності: «І творчість, і праця, і успіх…»

В рамках Тижня педмайстерності заступник директора з навчально-виховної роботи Романюк В.Д. у своєму виступі на педагогічній раді №5 ознайомила педагогічних працівників про особливості підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2023 році був проведений теоретичний семінар «Особливості підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2023 році». Відповідно до частини другої статті 54 Закону України педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність. Але такий обов’язок урівноважується правом педагогічних працівників, визначеним у частині першій цієї статті на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації, з якими доповідач і ознайомила присутніх.

Під час Тижня вчителі закладу зуміли продемонструвати оригінальні, нетрадиційні ідеї, форми і методи організації освітнього процесу. Тиждень пройшов під девізом: «Труднощі полягають не у сприйнятті нових ідей, а у відмові від старих уявлень».

Інновації, що інтенсивно охоплюють увесь спектр освіти сьогодення, органічно вплітаються в освітній процес нашого закладу. Сучасні педагогічні ідеї вміло втілили у практичну діяльність учителі -Чоботар Д.М., Меренюк Д.Г., Мільовська Д.В., Роман В.Л., Чередарик В.В., Джаман С.І. О.А., Тенжала А.С., Джаман М.І.(вчитель-методист).

Цікавими за змістом і нетрадиційними за структурою із використанням інноваційних технологій, демонстрацією елементів формувального оцінювання були уроки вчителів української літератури Роман В.Л. у 5-а класі за мотивами казки І.Франка «Фарбований лис», урок природознавства вчителя-методиста Джаман М.І. у 5-б класі з теми «Різноманітність речовин, їхні властивості та застосування», урок з Історії України вчителя історії і правознавства Чередарик В.В. у 10 класі з теми «Громадсько-політичні реалії УСРР», урок алгебри вчителя алгебри і геометрії Джаман С.І. у 10 класі з теми «Розв’язування задач», урок-узагальнення з музичного мистецтва класовода 2 класу Тенжала А.С. з теми «Дж. П’єрпонт («Дзвоники дзвенять»). Створення ритмічного супроводу до пісні на ударних інструментах», урок математики класовода 1 класу Чоботар Д.М. з теми «Таблиці додавання і віднімання чисел «8» і «9», урок англійської мови вчителя англійської мови Мільовської Д.В.у 5-б класі «Захист проєктних робіт «Invitation to the party», де п’ятикласники мали змогу ще раз ознайомитися з видами проведення вільного часу британських дітей, повторити Present Simple Tense, активізувати лексичні одиниці з теми; розвивати та відпрацьовувати навички усного мовлення з опорою на ключові слова. На завершення діти отримали невеличкі бонуси у вигляді стікерів, адже формувальна оцінювання підтримує впевненість учнів у тому , що кожен із них здатен покращити свої результати.

Підсумки Тижня педмайстерності продемонстрували, що педагогічні працівники закладу відповідально поставилися до дорученої їм справи. Під час підготовки до уроків, занять і заходів в освітній діяльності визначали такі форми й методи роботи з учнями, що сприяли глибокому засвоєнню навчального матеріалу, підвищенню рівня їх навченості, впливали на ефективність і результативність освітнього процесу. Уроки були цікавими й методичнограмотно побудованими.

Під час проведення вищеназваних уроків учні виявили свої творчі здібності, пізнавальну активність та компетенції, які базувалися на самоорганізації та самоосвіті. Уроки проводились у форматі змішаного навчання, що дало можливість врахувати індивідуальні потреби кожного учня, відзначалися системним використанням креативних методів і прийомів, що спонукало учнів до творчого використання додаткових джерел інформації. Нові підходи вчителів до технології уроку забезпечили сприятливі умови для розвитку творчості учнів, формування їх мовленнєвої активності.

Вчителі-предметники продемонстрували свою майстерність і знання опанованих інтерактивних, інформаційно-комунікативних технологій, а також посилення комунікативної спрямованості уроку в єдиній системі організації освітнього процесу.

"Педагогіка — не наука, а мистецтво, — найбільше, найскладніше, найвище й найнеобхідніше з усіх мистецтв. Мистецтво виховання опирається на науку. Як мистецтво, складне й об’ємне, воно опирається на безліч об’ємних і складних наук; як мистецтво, воно, крім знань, вимагає здібності й нахилу, і, як мистецтво ж, воно прагне до ідеалу, якого вічно намагаються досягти, і який цілком ніколи недосяжний до ідеалу досконалої людини" К.Д. Ушинський

Заступник директора з НВР Валентина РОМАНЮК

Фоторепортаж:
















 
 
 

Comments


bottom of page